Praktické informace
o INVENT ARENĚ 2024

Go for GREEN

Letošní INVENT ARENA je opět organizována Českou hutnickou společností. V multifunkční třinecké WERK ARENĚ i na ploše kolem ní se ve dnech 12. a 13. června 2024 představí více než 50 vystavovatelů inovací z celého světa.
Podle zkušeností z minulých ročníků projde branami výstavy více než 5.000 návštěvníků z řad podnikatelů, studentů, odborné i laické veřejnosti.
Firmy představí nové technologie a budou soutěžit o nejlepší inovaci, veřejnost si vyzkouší praktické ukázky vědy v praxi. INVENT ARENA 2024 vás zabaví, překvapí a nadchne!

Třinec

Jak se k nám dostanete

Autem, letecky, vlakem

Hostitelské město TŘINEC

Statutární město Třinec leží v pohraniční oblasti Těšínského Slezska. Sousedí s Polskou a Slovenskou republikou. V Třinci se spolu snoubí ocelové srdce města a krásy okolní přírody. Během několika chvil tak můžete po návštěvě těžkého hutního provozu stát na vrcholcích okolních hor a nerušeně relaxovat uprostřed beskydských lesů. Průmyslový charakter dodává městu významný podnik Třinecké železárny jehož tradice výroby sahá až do roku 1839. Atraktivitami regionu je také tradiční architektura a folklor. Kolorit dřevěných staveb, zachování tradiční řemeslné výroby, lidových zvyklostí a obyčejů dává návštěvníkům zapomenout, kde je hranice mezi minulostí a přítomností.

Místo konání výstavy WERK ARENA

Multifunkční aréna WERK ARENA, ve které se výstava koná, slouží primárně pro hokej. Halový prostor je však navržen i pro různorodé kulturní a společenské akce (koncerty, výstavy, veletrhy, kongresy apod.). Díky své nadstandardní vybavenosti a zázemí je považována za jednu z nejmodernějších arén v Evropě. Najdete v ní světový unikát - nejdelší souvislý LED mantinel.

Organizační tým

Jiří CUPEK

Vojtěch DOHNAL

Klára HAVLOVÁ

Petr BIELESZ

Šárka KOSTKOVÁ

Jan KOBIELUSZ

kontakt
pro veřejnost
a vystavovatele
Adresa výstavy
Frýdecká 850, Třinec
Česká republika
mediální kontakt
pro novináře

Jana Kubiš

FAQ

Hlavním organizátorem je stejně jako v minulých letech Česká hutnická společnost. Spoluorganizátory, mediální partnery, partnery z řad vysokých škol i poskytnuté záštity nad akcí najdete zde.
Letošní ročník je už třetí v pořadí. Kvůli Covidu jsme měli delší přestávku, ale o to větší zájem vystavovatelů i partnerů evidujeme letos. Rádi bychom vytvořili výstavu s tradicí a věříme, že se v budoucnu budeme potkávat každé dva roky.
Na výstavě s radostí přivítáme technologické firmy, experty z různých oborů, vynálezce, studenty středních i vysokých škol, ale také širokou veřejnost se zájmem o inovace a technické trendy. Kromě výstavy bude připraven rozsáhlý doprovodný program, kde si na své přijdou odborníci i laici, dospělí i děti. Přijďte se podívat s celou rodinou!
Výstava se koná ve dvou dnech, 12. a 13. června 2024. Ve středu 10 h bude zahájena slavnostním ceremoniálem ve WERK ARENĚ. V průběhu obou dnů budete moci navštívit stánky vystavovatelů, diskutovat s experty, na pódiu se budou střídat významní řečníci z řad vystavovatelů i organizátorů. Uvnitř i vně WERK ARENY bude navíc probíhat zajímavý doprovodný program. Výstava bude oficiálně ukončena ve čtvrtek ve 14 h předáním cen vítězným účastníkům. Více informací o programu zde.
Cena za základní stánek začíná na 5.000 Kč/m2. Pro členy IFIA nabízíme stánek zdarma. Pro více informací kontaktujte naše obchodní oddělení zde.
Na webových stránkách najdete formulář, ve kterém vyplníte údaje o vaší společnosti, vyberete si velikost stánku a jeho vybavení. V případě, že budete vystavovat exponáty, přidáte je do přihlášky. Po odeslání přihlášky Vás bude kontaktovat naše obchodní oddělení a dořeší s Vámi veškeré detaily.
Jsme hrdí na to, že jako i v minulých letech je výstava, včetně doprovodného programu, pro návštěvníky zcela zdarma! Těšíme se na Vás!
Werk ARENA se nachází v Třinci, na adrese Frýdecká 850. Parkování pro vystavovatele, partnery a osoby s průkazem ZTP bude zajištěno. Návštěvníkům doporučujeme zaparkovat v okolí, například na ulici Lesní nebo Tyršově. Do Třince je možné přijet také vlakem na zastávku Třinec, nebo Třinec-centrum, a spoji MHD se dostat na autobusovou zastávku Třinec, Tesco, která se nachází přímo naproti místu konání.
Řidiče autobusů přepravujících studenty prosíme o umožnění výstupu studentů před WERK ARENOU a následné zaparkování autobusu na záchytném parkovišti u haly STARS.

Minulé ročníky

Ohlédněte se za minulými ročníky výstavy INVENT ARENA. Desítky vystavovatelů z různých zemí, diskuze s experty, sdílení nápadů s nadšenci do technologií, účast studentů středních i vysokých škol a tisíce návštěvníků z řad veřejnosti. Exponáty, praktické ukázky technologií, rozhovory, ocenění a bohatý doprovodný program. To vše a mnohem více vám nabídne INVENT ARENA 2024.

Uvidíme se?